Task Management (řízení úkolů)

Task Managementem nazýváme řízení úkolů nebo jejich skupin v průběhu jejich životního cyklu. Tento proces zahrnuje 4 hlavní činnosti, a to plánování, testování, sledování a reporting. Task management (řízení úkolů) software může pomáhat jednotlivcům dosahovat jejich cílů nebo skupinám spolupracovat a sdílet znalosti (knowledge management) pro dosažení společných (týmových, firemních apod.) cílů.

banyrek

Má-li být řízení úkolů úspěšné, musí zahrnovat řízení všech aspektů úkolů jako například jejich status, prioritu, čas, přiřazení lidských a finančních zdrojů, upomínky atd. Tyto aktivity bychom mohli volně shrnout jako základní aktivity task managementu. Při těchto krocích může být Vaším skvělým pomocníkem právě naše řešení TaskManager. Umožní Vám jednoduše a přehledně evidovat úkoly včetně podúkolů, přiřazovat jim lidské zdroje a různá data (přílohy, komentáře apod.). Díky analytice a kvalitnímu reportingu také budete mít dokonalý přehled, co se s jednotlivými úkoly děje.

Řízení větší skupiny individuálních či týmových úkolů může vyžadovat specializovaný software pro task management. Ten lze mnohdy nalézt na webu (jako cloud aplikaci), a to jak v bezplatné verzi, tak ve verzi placené. Placené aplikace jsou zpravidla schopny nabídnout více funkcí, kvalitnější uživatelské rozhraní a především – lepší podporu při řešení problémů spojených se zaváděním či užíváním takové aplikace. Specifické funkcionality takového software jsou vyvíjeny s cílem podporovat nejběžnější aktivity v rámci task managementu. Stejně tak je to i u našeho TaskManageru. Díky velké modulárnosti systému jsme schopni klientům doprogramovat prakticky jakékoli funkce. Samozřejmostí je také rozsáhlá podpora pro stávající zákazníky. K dispozici jsou různé verze podpory od standardní až po rozšířenou, která nabízí řešení problému a odpověď v řádu několika málo hodin.

V praxi se mnoho lidí domnívá, že task management by měl sloužit jako podklad pro aktivity projektového řízení. Task management (řízení úkolů) může tvořit součást jak projektového, tak například procesního řízení a může být základem pro efektivní řízení workflow v organizaci. Projektovým manažerům zpravidla úkolově orientované řízení vyhovuje - především pro svou schopnost tvořit propracovaný a aktuální projektový plán. Další výhodou úkolově orientovaného managementu je fakt, že dobře podporuje vedení týmů a jejich členů a pomáhá při soustavném posouvání projektu blíže k jeho zdárnému dokončení. Díky možnosti snadno kontrolovat plnění jednotlivých úkolů (projektů) a subúkolů v rámci TaskManageru můžete mít v ruce jednoduchý nástroj, který Vám v krátkém okamžiku dá jasný přehled, co je a co není hotovo.

Neváhejte a vyzkoušejte si naše řešení na měsíc zdarma. Zažádejte si o svou demoverzi řešení TaskManager.